profile-photo_ret-kopie.jpg
Josefina Zemanová


Jsem člověk, který se snaží dělat to, co ho baví a zároveň to co mi dává smysl. A to jak v soukromém životě, tak i v životě profesním. Oba dva životy se mi velmi prolínají, protože to co dělám mě nejen baví, také mě to zajímá a inspiruje.

V soukromém životě jsou to procházky v lese, po městě, po horách. Ráda si zpívám, poslouchám hudbu, cvičím yogu, občas si zatančím, ráda vařím a ráda jím, poznávám nová místa a chutě známé i neznámé. Zabývám se horoskopy, setkávám se a diskutuji o všem možném i nemožném s kamarády a kamarádkami a prostě jsem :)

Jsem z masa a kostí a prožívám podobné problémy, jako většina z Vás a neberu to jako nevýhodu. Naopak, krize, kterými jsem si v soukromí prošla, beru jako možnost klientovi více porozumět a soucítit s ním. Tím, že jsem se s nimi vypořádala i já sama, mi dává víru a vědomí toho, že se s nimi můžete vypořádat a vyrovnat se s nimi i Vy!  A to díky metodám, znalostem a zkušenosti, které jsem získala jejich studiem a zároveň jsem je všechny uplatnila v praxi a co je důležité, které mně i mým klientům pomohly se uzdravit a žít lepší život.

Mohu s upřímností říct, že metody, které nabízím tj. terapii Cesta, znalost enneagramu, brain based coaching, tradiční čínská medicína, astrologie, jsou to nejlepší, co mě na cestě osobního rozvoje potkalo a co jsem zažila tzv. na „vlastní kůži“.

Mnohokrát mě udivilo, kolik nezpracovaných témat z dětství i dospělosti si nesu, kolik slibů, přesvědčení můj život ovlivňuje na nevědomé úrovni. A to i problémy, které jsem měla za dávno vyřešené.

Metodou terapie Cesta se dostaneme ke kořenům problému, který je uložen v buněčné paměti a ten díky nástrojům Cesty lze vyčistit a nadále tak zamezit pokračování v automatickém „obranném“ jednání, které nás omezuje.

Pomocí koučinku si pak můžeme nastavit cíle, které si přeje klient dosáhnout, pojmenovat silné a slabé stránky, posilovat je a zlepšit tak vlastní život v souladu s osobními hodnotami.


Obě dvě metody se dají velmi dobře propojit. V obou vystupuje terapeut / kouč jako chápající průvodce. Nechá klienta jít vlastní cestou, která je pro něj ta nejvhodnější. Každý máme to nejlepší řešení sami v sobě. Každý jsme jedinečný ….

Vystudovala jsem úspěšně tradiční čínskou medicínu. Poznatky z tohoto oboru rovněž zapojuji do celkové terapie.

Vše je pak v souladu tělo – mysl – duše. Nastává kýžený výsledek: harmonie a rovnováha v životě.

Stejně tak je to i s dalšími vědomostmi, které jsem nabyla v jiných seminářích, viz. informace o dosaženém vzdělání.

Využívám v praxi holistický a přitom individuální přístup ke klientovi.

© 2016 Josefina Zemanová

Search