Terapie_Cesta_Josefina_Zemanova_profile_photo2.jpg
Josefina Zemanová

K práci terapeuta a kouče mě přivedla vlastní potřeba řešit krizi v osobním životě. Díky této krizi jsem vyzkoušela spoustu metod
a postupů, a tak mohu s upřímností říct, že metody, které nabízím
tj. terapii Cesta, brain based coaching, cvičení qi-gong, jsou to nejlepší,
co mě na cestě osobního rozvoje potkalo a co jsem zažila
tzv. na „vlastní kůži“.


Výsledky jsou vskutku překvapivé. Mnohokrát mě udivilo, kolik nezpracovaných témat z dětství i dospělosti si nesu, kolik slibů, přesvědčení můj život ovlivňuje na nevědomé úrovni. A to i problémy,
které jsem měla za dávno vyřešené.
 

Metodou terapie Cesta se dostaneme ke kořenům problému, který je uložen v buněčné paměti a ten díky nástrojům Cesty lze vyčistit a nadále tak zamezit pokračování v automatickém „obranném“ jednání, které nás omezuje.

Pomocí koučinku
si pak můžeme nastavit cíle, které si přeje klient dosáhnout, pojmenovat silné a slabé stránky, posilovat je a zlepšit tak vlastní život v souladu s osobními hodnotami.

Obě dvě metody se dají velmi dobře propojit. V obou vystupuje terapeut / kouč jako chápající průvodce, nástroj – nepodsouvá řešení, neradí – nechá klienta jít vlastní cestou, která je pro něj ta nejvhodnější. Každý máme to nejlepší řešení sami v sobě. Každý jsme jedinečný ….

Cvičení qi-gong pak uklidňuje mysl, zvyšuje koncentraci a celkově pomáhá proudit energii v těle a také rozpouštět a uvolňovat bloky. Posiluje fyzický i psychický stav. Ráda ho také v případě zájmu klienta do terapií samostatně zařazuji.

Vše je pak v souladu tělo – mysl – duše. Nastává kýžený výsledek: harmonie a rovnováha v životě.

Také studuji čtvrtým rokem tradiční přírodní medicínu, ze které mě čeká letos na jaře závěrečná zkouška. Poznatky z tohoto oboru čím dál tím víc zapojuji do celkové terapie.

Stejně tak je to i s dalšími vědomostmi, které jsem nabyla v jiných seminářích, viz. informace o dosaženém vzdělání.

Využívám v praxi  holistický a přitom individuální přístup ke klientovi.

© 2016 Josefina Zemanová

Search